SŁUŻBA

Służba to jedno z trzech wyzwań, które w programie HoPS podejmuje każda gromada i drużyna. Oczywiście wraz z wyzwaniem dotyczącym przedsiębiorczości i wychodzenia poza horyzont te trzy wyzwania mogą tworzyć jedną większą całość. Można skorzystać z inspiracji lub stworzyć własne wyzwanie dopasowane do marzeń i pasji członków drużyny.

 

Dlaczego koniecznie też służba? Wykonaj prosty test – wpisz do Google zdanie: „try and leave this world a little better than you found it”.

To chyba najsłynniejszy cytat skautowy znany w świecie, który wśród osób nie znających skautingu kształtuje ich wyobrażenie o tym co robią skauci, czyli co robimy w harcerstwie my. Myślisz, że codzienne działania Twojej drużyny spełniają tę definicję?  Komu Twoja drużyna i jej harcerze pomagają? Na rzecz kogo Twoja drużyna pełni służbę?

Co w Waszym najbliższym otoczeniu zmieniliście na lepsze? Komu pomogliście do tej pory? 

Służba harcerska to nie jakiś efektowny dodatek, nad którym drużynowy zastanawia się po tym jak przygotował atrakcyjny program drużyny na rok i na końcu przypomina sobie, że właśnie jeszcze powinien dodać ten sympatyczny ozdobnik. Spróbujmy więc, wspólnie znaleźć zadania atrakcyjne dla harcerzy i zostawiające w nich ważny ślad, ale też realnie zmieniające świat ten mały wokół  i ten trochę większy gdzieś na mapie.

Dołączcie do nas, dołączcie do tej wspaniałej, niebanalnej przygody, która zmienia świat. Nie pożałujecie! :)