PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

 

Przedsiębiorczość to jedno z trzech wyzwań, które w programie HoPS podejmuje każda gromada i drużyna. Oczywiście wraz z wyzwaniem dotyczącym służby i wychodzenia poza horyzont te trzy wyzwania mogą tworzyć jedną większą całość. Można skorzystać z inspiracji lub stworzyć własne wyzwanie dopasowane do marzeń i pasji członków drużyny.

 

Przedsiębiorczość to nie tylko prowadzenie własnej firmy. Przedsiębiorczość, to wychodzenie z inicjatywą, kreatywność, elastyczne dostosowywanie się do ciągle zmieniającej się sytuacji, umiejętność rozwiązywania – często skomplikowanych zadań życiowych. Oczywiście elementem przedsiębiorczości są podstawy wiedzy ekonomicznej – zarówno takiej, która pozwala na prowadzenie działalności gospodarczej, realizację projektów – także harcerskich, jak i takiej która potrzebna jest każdemu z nas w dorosłym życiu. 

Przedsiębiorczość to też przekuwanie przeciwności w szanse. To przeciwdziałanie trudnym sytuacjom, też skutkom materialnym pandemii. Nauka przedsiębiorczości w praktyce to wyrabianie przydatnych w dorosłym życiu nawyków, wzmacnianie poczucia sprawczości tak potrzebnego w podejmowaniu rozmaitych wyzwań.

Dołączcie do nas, dołączcie do tej wspaniałej, niebanalnej przygody. Nie pożałujecie! :) 

Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej

w Twoim życiu.