Skąd pomysł na program? 

Dziś harcerstwu, które odczuwa ogromny kryzys, potrzeba głębokiego wdechu i… rozpalenia iskry do nowego działania – programu zachwycającego prostotą i rozmachem. Trzeba mocnego wyjścia do przodu – odważnego i z poczuciem świeżości. Do tego opartego mocno na bazie metody harcerskiej, która w czasie kryzysu relacji może być panaceum na wzniecenie do działania, na motywację.

Dlatego by wyzwolić energię w drużynach, dać zuchom i harcerzom dużo pozytywnych emocji powstał HoPS - program dla drużyn, który dzisiejsze ograniczenia ma przekuć w szanse. Dziś wskakujemy w przyszłość - czyli podejmujemy wyzwania, które rozgrzeją serca i umysły a drużynowym pomogą rozniecić pozytywną energię i wzmocnić działanie gromad i drużyn!

Harcerstwo zaczyna się od „chcę”

To ta dobrowolność, to niespotykane emocje, atmosfera wspólnoty – sprawiają że harcerstwo nabiera barw. Tylko tam, gdzie jest chęć do działania, poryw serca jest szansa na sukces w harcerskim wykonaniu. Musi być gra, muszą być marzenia, muszą być wyzwania i drużynowy mistrz – starszy brat. Doza niezbędnych pozytywnych emocji. Autorytet, który daje poczucie bezpieczeństwa. Chcemy pomóc Wam wyzwolić w drużynach entuzjazm, który zamieni ten czas marazmu w czas spełniania marzeń, w drogę do przygody. Stąd program HoPS idący pod prąd znudzeniu, zniechęceniu, marazmowi. To skok w przyszłość drużyn, które chcą podjąć wyzwania – nie jakieś przez nas zaplanowane, ale swoje własne, może zainspirowane przez nas a może przez innych drużynowych, którym się udaje. Wyzwania, które pomożemy Wam osiągnąć, ubarwić i sprawić, że zostanie po nich większy potencjał w każdej biorącej udział w programie drużynie. Wspólnie możemy nie tylko wyzwolić energię w harcerstwie, ale też sprawić, by każda drużyna przeszła drogę, na końcu której będzie nie tylko wielkie przeżycie i niezapomniana przygoda, ale też lepsza drużyna.