phm. Zbyszek Popowski

 

 

 

- ekonomista, finansista i bankowiec,

obecnie przedsiębiorca w branży doradztwa biznesowego.

Członek Komendy RPM “Ręka Metody”, Prezes Fundacji

Światowe Jamboree, wcześniej kilkuletni drużynowy

1 DSH “Skorki” i komendant hufca.

 

HoPS mojego życia …

Zainicjowałem i współorganizowałem pierwszą rowerową sztafetę dookoła świata – Bike Jamboree, która odbywała się w latach 2017-2019. Ta wyprawa wyznaczyła nowe standardy w podejściu do atrakcyjnych i ambitnych projektów zagranicznych w harcerstwie. Projekt został wyróżniony na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy” we wrześniu 2020.

 

Wrzucam do projektu ...

Pozytywne podejście, dużo energii i przekonanie, że nawet bardzo trudne pomysły i projekty da się zrealizować z dobrze dobraną paczką ludzi, dużą determinacją, dobrą organizacją pracy ale również z bardzo dużą pokorą i dystansem do samego siebie.


Horyzont czyli co ciekawego robię ...

Pracuję nad projektem wyprawy rowerowej śladami Armii Andersa (od zachodnio- środkowej Syberii przez m.in. Uzbekistan, Iran, Irak, Syrię aż po Włochy i Wielką Brytanię. Dotychczas nikt tego szlaku jeszcze w żaden sposób nie  powtórzył. Sporo jeżdżę rowerem z sakwami, będącymi wtedy moim całym dobytkiem. Za mną min. miesięczna wyprawa przez zimową Turcję - ze Stambułu aż po pogranicze syryjsko - irackie oraz południowy Kaukaz (Gruzja, Armenia, Iran i Azerbejdżan) w upale wśród 4 - tysięczników.


Przedsiębiorczość …

To dla mnie sztuka radzenia sobie, nie tylko finansowo, w każdym miejscu i w każdym czasie, również w tak specyficznym jak pandemia. 5 lat temu założyłem firmę doradczą, która specjalizuje się we wprowadzaniu przedsiębiorstw na tzw. rynki trudne, zwykle egzotyczne, odmienne kulturowo od europejskich. W tej materii zwykle nie jest łatwo nawet bez pandemii więc ja i mój zespół czujemy ciągłe wyzwania i rozwój.


Służba w moim życiu …

To pomoc zarówno dla starszej pani sąsiadki jak też. promocja Polski i ZHP na międzynarodowych imprezach skautowych. Służbą jest też troska o jakość i wyrazistość ruchu harcerskiego. Pracuję z grupą doświadczonych instruktorów nad wzmocnieniem programowym harcerstwa dla chłopaków i mężczyzn. Zależy nam na tym. aby to co się u nas dzieje było bardzo atrakcyjne i rozwojowe dla męskiej części ZHP, aby przyciągało w przyszłości znacznie większą ilość chłopaków niż obecnie.

 

42369615_2346250768736024_62968071512936