HORYZONT

Horyzont to jedno z trzech wyzwań, które w programie HoPS podejmuje każda gromada i drużyna. Oczywiście wraz z wyzwaniem dotyczącym służby i przedsiębiorczości te trzy wyzwania mogą tworzyć jedną większą całość. Można skorzystać z inspiracji lub stworzyć własne wyzwanie dopasowane do marzeń i pasji członków drużyny.

 

Horyzont to o coś co przy dobrej pogodzie widać i gdzie często chcielibyśmy się znaleźć. Prawda jest jednak taka, że jak podążamy w stronę horyzontu to on ciągle wydaje się nieosiągalny, jakoś odsuwa się. Dlatego, proponujemy Wam symboliczny “Skok za horyzont” czyli przeskoczenie na pozór nieprzekraczalnych granic.

 

Postawmy sobie wyzwanie wyjścia poza horyzont – horyzont wiedzy o świecie. W ramach różnych gałęzi aktywności człowieka: podróży, kultury, religioznawstwa, nauki, sztuki, ochrony środowiska i innych.   Wspólnie połóżmy nacisk na wyzwalanie inicjatywy i poszerzanie horyzontów, rozwijanie indywidualności, samodzielności i chęci poznawania świata. Nauczmy sięgać po marzenia. Przeciwstawmy się pandemicznemu zwątpieniu i zniechęceniu. Wyzwólmy pozytywną energię.

Dołączcie do nas, dołączcie do tej wspaniałej, choć wymagającej przygody. Może w robieniu rzeczy niezwykłych i wymagających polega największa siła harcerstwa? Nie pożałujecie! :) 

pływanie kajakiem