hm. Jola Kreczmańska


- przedsiębiorca, właścicielka  i dyrektor zarządzający

w ogólnopolskiej firmie, posiadającej oddziały w kilku

największych miastach Polsce Przewodnicząca

RPM “Ręka Metody”, wcześniej: kilkuletnia drużynowa

169 WDH-ek “Matecznik”, drużynowa drużyny drużynowych,

komendantka Szkoły Instruktorskiej Hufca Mokotów,

pomysłodawczyni i współautorka Systemu Pracy z Kadrą ZHP,

komendantka wielu kursów, kąpieli metodycznej

i wiceprzewodnicząca ZHP.

 

HoPS mojego życia…

 

To ogólnopolska firma założona jakiś czas temu od zera, która powstała z myślą  o niezależności i spełnianiu swoich marzeń.  Zaczęliśmy mając jedynie prekursorski pomysł i samozaparcie w osiąganiu celu. Krok po kroku stworzyliśmy unikatowy w skali europejskiej koncept butików z grzejnikami oferując tym samym największy wybór w Europie.  Dziś firma jest liderem w swojej branży w Polsce.
W życiu prywatnym to  przede wszystkim moja dorosła córka, która dziś jest moją przyjaciółką. Wspólne wyprawy w najdziksze zakątki świata od amazońskiej dżungli przez bezdroża Syrii i Madagaskaru aż po Birmę.

 

Wrzucam do projektu…


Swoje podróżnicze pasje i doświadczenie. Poprowadzony rowerowy harcerski etap Bike Jamboree, w którym ze swymi słabościami i marzeniami mierzyli się wspólnie instruktorzy ZHP, ZHR i Skautów Europy. Wrzucam też dużą dawkę przedsiębiorczości rozwijanej w praktyce. Wiedzę i doświadczenie w  finansach i zarządzaniu. Pomysły, które wciąż galopują przez głowę. Życiowy optymizm i odwagę w działaniu. Chętnie podzielę się doświadczenie w tworzeniu dobrego harcerstwa -  nie tylko w rozwijaniu dobrych drużyn ale też w realnej pomocy, tym którzy nie wiedzą jak wybrnąć z impasu.

 

Horyzont czyli co ciekawego robię…


Podróże to ogromna pasja mojego życia. Okraszona przyjemnością fotografowania. Wyprawy z plecakiem w najdziksze zakątki świata - podpatrywanie dzikiej przyrody i życia zwykłych ludzi, którzy w różnych warunkach szukają szczęścia. To zamiłowanie do siadania na plastikowym taborecie gdzieś na ruchliwej ulicy Azji i chłonięcie jej tętniącego życia.
 

Przedsiębiorczość...


Mam we krwi. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes - to sposób patrzenia na świat z poczuciem odpowiedzialności i przekonaniem, że w każdej złej sytuacji można odnaleźć szansę. To radość z kreowania i tworzenia od zera, z rozpalania iskier w oczach i doprowadzenia do odkrywania nieodkrytych wcześniej możliwości. To przekuwanie problemów i zagrożeń w szansę.


Służba w moim życiu….


To chęć do podejmowania wyzwań wtedy, kiedy wydają się trudne. To oswajanie czasem na pierwszy rzut oka trudnej rzeczywistości. Tuż przed pandemią dopracowałam projekt podróżniczego klubu w ośrodku dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Chciałam go zrobić biorąc tylko na siebie to zobowiązanie. Taki mój własny wkład w ich lepsze życie, własna praca nad sobą w podejmowaniu kolejnego wyzwania w niezwykle aktywnym życiu. Zrobię to. Jestem pewna, że to największe wyzwanie służby jeszcze przede mną.

jola